PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751}

Rejs

7,5 130 258
ocen
7,5 10 1 130258
7,6 36
ocen krytyków
Rejs
powrót do forum filmu Rejs

Mam znajomych, którzy wręcz polecają ten film, bo jest "tak dobry". Postanowiłem powtórnie oglądnąć myśląc, że może coś przegapiłem. Film nie powala, a nawet jest nużący. Komentarz jednego bohaterów nt. aktorów ówczesnego kina oddaje całkowicie to, co sądzę o tym filmie: "dłużyzna, proszę pana". Ciekawe, że dzień wcześniej oglądałem "Lot nad kukułczym gniazdem" i zauważam pewne podobieństwa. Grupa pasażerów przypomina mi bandę czubków, których ktoś zaprosił na statek i nie wiedzą po co się tam znajdują, z tym że "Lot..." ma o wiele głębszy przekaż, a "Rejs" ma "głupiego kaowca" i zero przekazu. Przestępstwo na miarę wszech czasów - ktoś popisał drzwi w damskiej toalecie, a sprawę kaowcowi zgłasza mężczyzna. Zmęczyłem się oglądając ten film tak samo, jako męczą się jego bohaterowie, by na twarzy kapitana pojawiła się choć namiastka uśmiechu. Przecież to jest rejs! Ludzie powinni odpoczywać, wylegiwać się na leżakach do granic absurdu, korzystać z wolnego czasu. Tymczasem kolejny raz można było zobaczyć polską, szarą rzeczywistość, w której niewiele jest śmiesznych wątków, a na zewnątrz wychodzi kompletny brak wiedzy o tym, co się robi na wakacjach. Jestem zdania, że jak się to ogląda, to można się nabawić doła. Tyle w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones